Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej i Kurs na Chełmską


Data wpisu: 15 lipca 2014 r.
Ostatnie zmiany: 15 lipca 2014 r.
Autor: SFX

Trzeci Kurs zakończony! Za rok kolejny.

Kurs na Chełmską 2014

Stało się. Kursowaliśmy po raz trzeci... a po raz pierwszy po liftingu :).

Nasza inicjatywa biegowa generalnie nie uległa zmianom. Trasa była ta sama co przed rokiem, przeżywaliście na niej podobne chwile zwątpienia. Większość zdecydowała się zakończyć bieg po drugim z flagowych podbiegów :), a było ich 276! Z kolei 128 osób postanowiło dołożyć sobie trochę dystansu i pokonać Górę Chełmską jeszcze jeden raz... nie licząc oczywiście wejścia do biura zawodów :).

Finalnie w wynikach zostały odnotowane 404 czasy, czyli o 49 więcej niż przed rokiem. Kurs na Chełmską 2014 wskrobał się ponownie na wyżyny pod względem frekwencji w okolicznych biegach ze wspólnym startem i pomiarem czasu, stając na podium obok Nocnej Ściemy (638) i Leśnej Piątki (619).

Dzięki doświadczeniom sprzed roku wydaje się, że udało się rozwiązać istotny kłopot z dość chaotycznym wtedy oficjalnym zakończeniem. To dzięki zaangażowanym babeczkom i wielu innym wolontariuszom (w tym jackom, rurkom, brunkom i innym gadzinom :) ) wszystko poszło sprawnie i w miarę płynnie.

Cała impreza odbyła się przede wszystkim dzięki uprzejmości Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, który udostępnił nam teren dodatkowo przekazując zawodnikom możliwość zwiedzania wieży widokowej - która jest szczególną atrakcją dla przyjezdnych. Nad zabezpieczeniem medycznym czuwała Grupa Ratownictwa PCK w Koszalinie. Techniczne ogarnięcie imprezy oraz, co najważniejsze, medale należały do Daricke Elektronika Systemy, a pomiar czasu realizowali przyjaciele z iNet Technology. Zaplecze sanitarne zapewnił WC Serwis. Do nagród poza naszym Stowarzyszeniem "SFX" dołączyła firma Efektima oraz Adria Squash. Koszulki dla najdłużej biegnących przekazał nam dział promocji Koszalina, a puchary dla zwycięzców ufundował Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Całość starał się dokumentować Adam Kaźmierski, który jako nasz oficjalny fotograf wypstrykał mnóstwo fenomenalnych ujęć. Zachęcamy do polubienia jego profilu fotograficznego na facebooku co wynagrodzi jego pracę i zachęci do dalszego tworzenia świetnych reportaży!