Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej


Data wpisu: 23 kwietnia 2014 r.
Ostatnie zmiany: 23 kwietnia 2014 r.
Autor: SFX

Pytania i odpowiedzi - Kurs na Chełmską 2014

Kurs na Chełmską 2014 w pytaniach i odpowiedziach :)

W związku z pojawieniem się kilku zapytań dotyczących naszej imprezy, poniżej przedstawiamy na nie odpowiedzi:

Czy istnieje możliwość zgłoszenia swojego uczestnictwa z pominięciem zapisów internetowych?
Oczywiście. Zapisy na naszej stronie są opcjonalne i nie trzeba z nich korzystać. Oszczędza to jednak czas potrzebny do wpisania się na listę w dniu zawodów. Można jednak to zrobić osobiście, prosimy jednak, aby pojawić się w biurze najpóźniej 30 minut przed startem.


Czy w biegu mogą brać udział dzieci?
Za zgodą opiekuna prawnego i pod opieką osoby dorosłej dzieci w wieku do 16 lat mogą brać udział w biegu wyłącznie na dystansie 5 kilometrów.
Dzieci starsze, od 16 lat, mogą wziąć udział w biegu na obu dystansach za zgodą opiekuna prawnego.


Czy będzie możliwość pozostawienia swoich rzeczy w depozycie w dniu imprezy?
Tak. Przewidujemy przygotowanie specjalnego punktu w okolicach biura zawodów.


Gdzie można będzie zaparkować swój samochód?
Trasa - Kurs na Chełmską 2014 W okolicach "Startu Ostrego", czyli przy bramie wjazdowej do Sanktuarium na Górze Chełmskiej (ul. Słupska w Koszalinie) zlokalizowany jest parking. Ok. kilometra od startu, przy ul. Rolnej (w okolicach giełdy samochodowej)zlokalizowany jest duży parking, który pomieści bardzo wiele aut.
Omawiane parkingi zostały zaznaczone również na mapce trasy biegu.


Jaki jest limit czasu w biegach?
Nie określamy limitu czasu dla zawodników pokonujących oba dystanse. Nie dopuszczamy jednak do biegu na dystansie 10 kilometrów osób, które zostały zdublowane na pierwszym z okrążeń. Oznacza to, że zarówno "piątkę" jak i "dziesiątkę" można pokonywać nawet w około 100-110 minut co jest odpowiednikiem spokojnego spaceru. Pozwala to oczywiście wszystkim na uczestniczenie i bycie sklasyfikowanym w naszej imprezie.


Gdzie znajduje się start?
Start Honorowy usytuowany zostanie w pobliżu biura zawodów i mety biegów. O godz. 12:00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i Start Honorowy. Po nim wszyscy zawodnicy przejdą ok. 300 metrów w miejsce Startu Ostrego, usytuowanego w bramie wjazdowej na teren Sanktuarium.


Jaka będzie trasa biegu?
Jaki jest profil trasy?
Czy jest dużo podbiegów?
Szczegółowe informacje o trasie.


W jaki sposób będzie oznaczona trasa? To moje pierwsze zawody w życiu i troszkę się martwię, że się pogubię.
Wiemy jak ważne jest to, by nie zrazić się za pierwszym razem. Przykładamy szczególną wagę do właściwego i czytelnego oznaczenia trasy. Na trasie będziecie mogli dostrzec duże, widoczne, białe strzałki wykonane przy wykorzystaniu mąki. Dodatkowo, w miejscach tego wymagających, będą rozwieszone taśmy ostrzegawcze. W kilku momentach pojawiać się będą wolontariusze kierujący biegaczy.


Gdzie i kiedy można określić dystans swojego biegu?
Dystans będzie przez każdego określony automatycznie w momencie, gdy po przebiegnięciu jednego pełnego okrążenia zdecyduje o wbiegnięciu na metę, bądź o kontynuowaniu swojej rywalizacji.
Przebiegnięcie przez linię mety będzie traktowane jako zakończenie biegu przez zawodnika.
Kontynuacja biegu będzie traktowana jako podjęcie wyzwania na dłuższym dystansie i poskutkuje brakiem możliwości sklasyfikowania na dystansie krótszym.


Czy na trasie będzie punkt z wodą?
Tak. Na trasie biegu na dystansie 10 km przygotujemy punkt z wodą - w okolicy piątego kilometra, ok. 200 metrów po zakończeniu pierwszej pętli biegu. Wodę będziemy podawać w jednorazowych kubeczkach.


Czy na mecie będą napoje?
Na mecie każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z punktu z wodą.


Czy na mecie przewidziany jest posiłek?
W ramach posiłku każde dziecko i wszystkie panie po wbiegnięciu na metę będą mógły otrzymać bułkę słodką.


Czy na mecie będą prysznice?
Ze względu na leśną lokalizację i brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego nie przewidujemy tego rodzaju rozwiązań. Do dyspozycji biegaczy zostaną udostępnione toalety przenośne.


Czy są przewidziane medale?
Tak. Każdy uczestnik kończący swoją rywalizację otrzyma okolicznościowy medal.


Czy będzie podział na kategorie wiekowe?
Podział na kategorie wiekowe będzie przedstawiony w wynikach na obu dystansach, tak aby każdy indywidualnie mógł zapoznać się ze swoim rezultatem porównując go z innymi. Przewidujemy wyróżnianie zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych poprzez wręczenie okolicznościowych dyplomów na podium.


Jakie są nagrody?
Kurs na Chełmską jest imprezą skierowaną do wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Na mecie każdy z uczestników otrzyma medal, oraz w przypadku biegów - dla uczestników najdłużej znajdujących się na trasie obu dystansów - koszulkę (szczegóły w regulaminie). Przewidzieliśmy puchar dla zwycięzcy i zwyciężczyni zarówno krótszego, jak i dłuższego biegu (w kategorii OPEN). Dodatkowo istnieje szansa na uzyskanie nagrody w losowaniu.


Czy obecność na losowaniu nagród jest konieczna?
Tak. Zdecydowanie. Warunkiem otrzymania ewentualnej nagrody jest jej osobisty odbiór.