Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej


Przebieg trasy:
Kurs na Chełmską
Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej

od 2019 do 2023 - 10.5 km (ćwierćmaraton) i 21.1 km (półmaraton)

Od 2019 roku Kurs na Chełmską staje się ćwierćmaratonem, więc trasa to około 10.55 km i obejmuje jedną pętlę.

Trasa Górskiego Półmaratonu Pętli Tatrzańskiej to dwa okrążenia liczące łącznie 21.1 kilometrów.

Start obu dystansów nastąpi na placu dziedzińcowym, na szczycie Góry Chełmskiej.

Przebieg trasy - Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej (GPPT)

2017 i 2018 - 5 km i 21.1 km (półmaraton)

Trasa Kursu na Chełmską pozostaje ta sama, jak przed rokiem. Nowością jest dystans półmaratonu (ok. 21,1 km), który poprowadzony został wzdłuż żółtego szlaku "Pętla Tatrzańska" - pełny dystans to dwie pętle po ok. 10,6 km.

Na widocznej mapce nie jest zaznaczona zmienność terenu trasy półmaratonu.

Start do Kursu na Chełmską zlokalizowany jest przy bramie wjazdowej do Sanktuarium, przy parkingu.

Start do 1. GPPT nastąpi z placu dziedzińcowego na szczycie Góry Chełmsiej - w miejscu mety Kursu na Chełmską.

Przebieg trasy - Kurs na Chełmską 2017 i 1. Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej (GPPT)

Orientacyjny profil 1 okrążenia Górskiego Półmaratonu Pętli Tatrzańskiej

Profil trasy - Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej

2016 - 5 km i 10 km

Trasa na 2016 rok prezentuje się tak samo jak w roku ubiegłym.

Trasa - okolice startu / mety - Kurs na Chełmską 2016 Trasa - Kurs na Chełmską 2016

2015 - 5 km i 10 km

Trasa Kursu na Chełmską 2015 została zupełnie odmieniona. Jedynie niewielki fragment - kilkadziesiąt metrów - poprowadzony jest w tym samym miejscu co w poprzednich edycjach. Mamy wielką nadzieję, że zmiana spowodowana przebudową na Górze Chełmskiej, będzie korzystna i pozytywnie wpłynie na wygląd biegu. Jednoczesnie zapewniamy, że trudność trasy nie uległa znaczącym zmianom :).

Start jest przygotowany dokładnie w tym samym miejscu co przed rokiem - a więc przy bramie wjazdowej na teren Sanktuarium (ul. Słupska), miejsce to będzie widoczne dla przejeżdżających ul. Słupską samochodów (wzdłuż drogi znajduje się też parking). Wcześniej nastąpi start honorowy - z placu pomiędzy Sanktuarium i wieżą widokową. Tam też będzie znajdowała się meta biegu oraz biuro zawodów - w okolicach szczytu Góry Chełmskiej - Krzyżanki (136,2 m.n.p.m).

Meta znajduje się kilkanaście metrów od miejsca, w którym była w poprzednich edycjach... gwarantujemy więc finiszową wspinaczkę :), po której będziecie mogli decydować o pokonywanym dystansie - wbiegając na metę (5 km), lub wybierając kolejne okrążenie (10 km).

Wiemy jak ważne jest to, by nie zrazić się za pierwszym razem. Przykładamy szczególną wagę do właściwego i czytelnego oznaczenia trasy. Nie musicie się więc obawiać o możliwość zagubienia w mniej znanym terenie :).

Trasa - okolice startu / mety - Kurs na Chełmską 2015 Trasa - Kurs na Chełmską 2015

Na mapie zostały uwidocznione miejsca podbiegów, zbiegów, oraz te, które można uznać za "płaskie". Oczywiście jest to tylko ich wizualizacja. By przekonać się o wyglądzie tych miejsc po prostu trzeba przez nie przebiec :).

2014 - 5 km i 10 km

Trasa Kursu na Chełmską 2014, mimo że pod nową nazwą, poprowadzona będzie dokładnie tak samo, jak przed rokiem. Postaramy się, byście ponownie mieli z niej frajdę... a emocji jak pamiętacie - nie brakowało ;).

Start usytuowany został przy bramie wjazdowej na teren Sanktuarium (ul. Słupska), miejsce to będzie widoczne dla przejeżdżających ul. Słupską samochodów (wzdłuż drogi znajduje się też parking). Wcześniej nastąpi start honorowy - z placu pomiędzy Sanktuarium i wieżą widokową. Tam też będzie znajdowała się meta biegu oraz biuro zawodów - w okolicach szczytu Góry Chełmskiej - Krzyżanki (136,2 m.n.p.m).

Wiemy jak ważne jest to, by nie zrazić się za pierwszym razem. Przykładamy szczególną wagę do właściwego i czytelnego oznaczenia trasy. Na trasie będziecie mogli dostrzec duże, widoczne, białe strzałki wykonane przy wykorzystaniu mąki. Dodatkowo, w miejscach tego wymagających, będą rozpostarte taśmy ostrzegawcze. W kilku momentach pojawiać się będą wolontariusze kierujący biegaczy.

Trasa - Kurs na Chełmską 2014

Na mapie zostały uwidocznione miejsca podbiegów, zbiegów, oraz te, które można uznać za "płaskie". Oczywiście jest to tylko ich wizualizacja. By przekonać się o wyglądzie tych miejsc po prostu trzeba przez nie przebiec :). Na naszej mapce widać, że pierwsza część trasy prowadzi częściej "z górki", a końcówka każdej pętelki to wspinaczka na dystansie 1300 metrów z asfaltowym finiszem o długości 290 metrów - szykujcie się na niezłe wrażenia z "końcówki".

Przewyższenie jednej pętli wynosi ok. +/- 110 (czyli suma przewyższeń to około 220 metrów). Trasa jest dość wymagająca, jednak na pokonanie krótszego dystansu będziecie mieć co najmniej 90 minut! To wystarczy nawet na spokojne jego przejście.

2013 - 5 km i 10 km

Trasa - KROS po CHEŁMSKIEJ 2013

Przebieg trasy został nieznacznie zmodyfikowany w porównaniu do KROSu w 2012 roku. Chcieliśmy nieznacznie wydłużyć trasę biegu, by przebyte dystanse zbliżyły się do pełnych pięciu i dziesięciu kilometrów. Korzystając z Waszych sugestii przesunęliśmy miejsce startu o 300 metrów (dobieg), co da możliwość rozciągnięcia się stawki zawodników, by na zbiegu z asfaltu było bezpieczniej.

2012 - 4,7 km i 9,4 km

Przedstawiamy przebieg przygotowywanej trasy biegu. Wedle wszelkich przesłanek właśnie tak pobiegniecie na naszym KROSIE. Pozostawiamy sobie jednak możliwość dokonania dodatkowych korekt i zmian.

Dokonaliśmy już wnikliwych pomiarów. Jako pomoc posłużyły nam dwa Polary RS800 z footpodem, skalibrowane na krosowym stadionie. Dodatkowo, by pomiar był rzeczywiście zagwarantowany, skorzystaliśmy z koła mierniczego. Wskazania były niemal identyczne - pętla biegu to 4700 metrów (uwzględniając margines błędu). A więc bieg poprowadzimy na dystansach 4,7 oraz 9,4 kilometra.

Na mapie zostały umieszczone miejsca podbiegów, zbiegów, oraz te, które można uznać za "płaskie". Oczywiście jest to tylko ich wizualizacja, a by przekonać się o wyglądzie tych miejsc po prostu trzeba przez nie przebiec :). Na naszej mapce widać, że pierwsza część trasy prowadzi częściej "z górki", a końcówka każdej pętelki to wspinaczka na dystansie 1300 metrów z asfaltowym finiszem o długości 290 metrów - szykujcie się na niezłe wrażenia z "końcówki".

Start oraz meta biegu usytuowane będą w okolicach szczytu Góry Chełmskiej, tam też znajdzie swoje miejsce biuro zawodów.