Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej i Kurs na Chełmską


Data wpisu: 8 maja 2013r.
Ostatnie zmiany: 8 maja 2013r.
Autor: SFX

O biegu...

Przedstawiamy Wam oblicze przygotowywanego biegu.

Jest to bieg zupełnie inny od zwykle przeprowadzanych w okolicach Góry Chełmskiej.

Uczestnicy, zgłaszając swój udział w imprezie, nie określają dystansu, który zamierzają pokonać (a do wyboru jest 5 lub 10km). Ponieważ bieg poprowadzony jest na pętli, to po pokonaniu pierwszej z nich każdy biegnący może zdecydować o wbiegnięciu na metę lub o kontynuowaniu biegu na pętli drugiej. Tak więc wszyscy mogą w trakcie swoich zmagań podjąć w ostatniej chwili decyzję opartą na wielu czynnikach występujących w trakcie wysiłku... oceniając własne siły i chęci do pokonywania kolejnych kilometrów.

Pozwolimy Wam na jeszcze lepsze poznanie naszych okolic biegowych (i nie tylko). Poznacie miejsce, które w 1991 roku podczas swojej pielgrzymki odwiedził Jan Paweł II. Podczas swojej wizyty poświęcił Sanktuarium znajdujące się na szczycie.

Start znajduje się bowiem przy bramie wjazdowej na teren Sanktuarium, z kolei meta biegu usytuowana została pomiędzy Sanktuarium, a wieżą widokową - dzięki uprzejmości Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Wszyscy uczestnicy będą mogli zwiedzić najwyższy punkt widokowy w okolicy - na szczycie Góry Chełmskiej znajduje się bowiem zbudowana w 1888r. wieża widokowa o wysokości 31,5 metrów. Tym samym zobaczycie wspaniałą panoramę Koszalina wraz z Jeziorem Jamno oraz Bałtykiem.

Szczyt Góry Chełmskiej to też węzeł znakowanych szlaków turystycznych. Stąd można wyruszyć na poznanie okolic we wszystkich kierunkach poruszając się po oznaczonych ścieżkach.

Poniżej prezentujemy artykuły dotyczące KROSu po CHEŁMSKIEJ, które pojawiły się na łamach prasy lokalnej.Aktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt

Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2014
by


Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /DANE/naglowek/tytul.php:25) in /DANE/php/odwiedziny-licznik.php on line 35

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /DANE/naglowek/tytul.php:25) in /DANE/php/odwiedziny-licznik.php on line 35
Na stronie przebywa: 5 Online

Pokaż liste